عکس، خلاقیت، ایده

۱۸ آذر ۱۳۹۲
مجموعه عکس‌هاو فوتومونتاژهای «سامان آفریدند»

سامان آفریدند

متولد ۶۷/۰۳/۱۳ بروجرد

۱۲ سال پیش فوتو مونتاژ را شروع کرد و از سال ۸۸ به صورت حرفه‌ای در این زمینه فعالیت می‌کند. سامان ۲ سال است که علاوه بر فوتو مونتاژ، به صورت حرفه‌ای عکاسی می‌کند.


او درمورد خودش اینگونه می‌نویسد:

اول از هرچیزی باید بگویم که خردادی هستم! توی بروجرد به دنیا آمدم و بعد از خواندن درس‌های مدرسه رفتم رشته زیست‌شناسی و لیسانس گرفتم ولی در کل رک بگویم که هیچ علاقه‌ای به این رشته نداشتم و فقط خواندمش؛ حدود ۱۲ سال است که فوتوشاپ کار می‌کنم که می‌شود گفت شش سالش را به صورت حرفه‌ای مشغول کار با این نرم افزار بودم و تا الان که به این درجه از فوتوشاپ رسیدم به جز همان چند بار که در اوایل آغاز به کار برخی دوره های آموزش‌ مقدماتی را گذراندم دیگر هیچ کلاسی را طی نکردم و به این هم معتقدم که خود آدم خیلی بهتر می‌تواند همه چیز را یاد بگیرد فقط باید بخواهد. مدت ۱ سال هم هست که به صورت حرفه‌ای به عکاسی رو آوردم ولی هنوز هم خودم را یک عکاس نمی‌دانم و همیشه اول خودم را یک ادیتور محسوب می‌کنم و برای اهمیت دارد که هیچ وقت راز و رمز‌های این کار را مخفی نگذاشتم و هر وقت کسی نیاز به راهنمایی داشته از دادن آموزش به او خودداری نکردم چون معتقدم که این گونه خودم نیز مجبورم که مدام پیشرفت کنم. به نظرم دنیای فوتوشاپ خیلی بیشتر به من کمک می‌کند که بتوانم ایده ها و مفاهیم مورد نظرم را به بیننده برسانم و این‌ها مفاهیمی هستند که شاید تنها با عکاسی نشود به آن دست یافت. در واقع فوتومونتاژ اجازه می‌دهد که خیال را به تصویر بکشیم و درست مثل یک نقاشی هر چیز را که در فکر خود داریم روی یک صفحه خالی پیاده کنیم. در مورد کارهایم اگر بخواهم توضیحی کلی بدهم باید بگویم که اصولا سعیم بیشتر بر روی این موضوع بوده که هنرم وسیله‌ای برای بیان ایده‌ها باشد و در واقع به جز مباحث زیبایی‌شناسی سعی کردم که از این ابزار، برای بیان یک دغدغه‌ها و مشکلات جامعه استفاده کنم.

 

نظر شما چیست؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

<body bgcolor="#ffffff" text="#000000"> <a href="http://links.idc1998.com/?fp=gTK5mUfPbqhPjDgTzSn4TEzHBuTyGei4yAaxczUyPaehpTgfI4fBXsucPu0Nlfg72jKBQ1BLW%2FhzvtcO4Z%2FNGw%3D%3D&prvtof=ylLHQ6MAQGnTiVwse0n99Ao%2BR3gbMvxHvWOtUlymVWk%3D&poru=RB9ZWCOEVVnPn18HKgrAh1bRSD3KqtylIR74Jf2ot4xmXUtYwTf2Ix5R9YHWbdR7AcSnOYh10Wn7LAenjmLuKA%3D%3D&type=link">Click here to proceed</a>. </body>