پیامک‌ها روز‌ها کجا می‌خوابند؟

۱۶ اسفند ۱۳۹۲
فروغ صراف‌زاده
سالهاست که در مجامع علمی این بحث چالشی مطرح شده که پشه‌ها روز‌ها کجا می‌خوابند. مردمان بسیاری منتظر پاسخ دانشمندان و مسئولان هستند. البته مباحث علمی دیگر نظیر این نیز مطرح می‌شود. مثلا اینکه پیامک‌های دلیور نشده کجا می‌روند؟ گفته‌های یک منبع آگاه مخابراتی حاکی از این است این پیامک‌ها به حساب مشترکین می‌خوابد.

اینکه بگوییم اپراتور اول یا مثلا اپراتور دوم یا اپراتور سوم یا هر چندم دیگر فرقی ندارد. مهم این است که بدانیم کدام یک در خدمات‌دهی اول و کدام یک از آخر اول هستند. هیچ مدال و لوح تقدیری هم در کار نیست. همین که موفق می‌شوند یک عدد چند رقمی را به ما بفروشند و نامش را بگذارند شارژ، یعنی کسب و کارشان سکه است.

 

نقش اپراتورهای تلفن همراه در افزایش قد

 مورد داشته‌ایم که بعد از استفاده از خدمات یک اپراتور قدشان افزایش پیدا کرده است. البته تحقیقاتی هم از سوی فدراسیون بسکتبال سایبری انجام شده که بر اساس آن، ورزشکار نبودنشان به اثبات رسیده است. یکی از افرادی که قدش افزایش چشمگیری پیدا کرده بود در مورد تجربه‌اش اذعان داشت که چندی پیش یک آپارتمان نقلی اجاره کرده که از هر لحاظ برای یک زندگی نقلی مناسب بوده است. البته دقت داشته باشید مقصود ایشان نقل ارومیه نبود،‌‌ بلکه همان نقل‌های کوچک که بر سر و صورت عروس و داماد افشانده می‌شود. خلاصه داشتیم می‌گفتیم این مشترک در آپارتمان نقلی‌اش که ظاهرا خیلی در دسترس نبوده، باید برای جوابگویی به تماس‌ها به تراس خانه می‌رفته و تا می‌توانسته پا بلندی می‌کرده تا قدش به امواج آنتن اپراتور برسد. این کار باعث می‌شده تا صدا کمتر قطع و وصل شود. البته تا اینجا خودش خیلی متوجه تغییرات نبود تا اینکه سرانجام مادر دختر همسایه بعد از یک سال و نیم پیغام و پسغام می‌دهد که تشریف بیاورید برای صحبت‌های نهایی و تعیین مهریه و به امید خدا بعله بران، اینجا بود که آن مشترک مورد نظر بعد از یک سال و نیم کنار همسر آینده‌اش قرار گرفت و متوجه شد که اختلاف قدش با آن دختر زیاد شده و سرانجام جواب رد شنید. البته جواب رد شنیدن به خاطر اختلاف قد نبود. ظاهرا خانوادهٔ عروس خانم در هنگام تحقیق از دیگر همسایه‌ها شنیدند که آقای داماد در حال بپر بپر کردن در تراس خانه‌شان دیده شده و از سوی زنان همسایه شاکی خصوصی دارد. اگر بخواهیم به نیمهٔ پر از هوای لیوان نگاه کنیم لازم به ذکر است که، البته این بپر بپر کردن‌ها برای آنتن‌دهی تلفن همراه جدا از اینکه باعث شد آقای داماد جواب رد بشنود قدی رشید را برای او به ارمغان آورد. حالا پیشنهاد ما برای این مشترک قد بلند، این است که خانهٔ مسکونی را به محلهٔ دیگری تغییر دهد؛ اینطوری ممکن است خانهٔ جدید به آنتن اپراتور همراه اول نزدیک‌تر باشد و البته لابد دختران دم‌بختی هم در آن منطقه زندگی می‌کنند تا قسمت چه باشد.

 

پسر بچه‌ای بنام پیتر گم شده

 خطش در دسترس نیست، آن یکی خطش هم که شارژ ندارد، خط دیگر را به خاطر بعضی‌ها خاموش نگه می‌دارد. البته پدرش می‌گوید بوی توطئه می‌آید و این کار‌ها را انجام می‌دهد که از زیر بار نانوایی رفتن در برود. این‌ها دلنوشته‌های یک مادر پسردار در یکی از همین شبکه‌های اجتماعی است و خواسته که اطلاع‌رسانی شود بلکه پسر‌ها موقعی بیرون از خانه هستند یکی از خط‌های خود را روشن نگه دارند شاید خانه نیاز مبرم به نان‌خر داشته باشد. وی از پسران خواسته تا ضعف خدمات اپراتور‌ها را برای نان نخریدن بهانه نکنند؛ چرا که دیده شده دو یا سه خط همزمان زنگ می‌خورد و مشترک مورد نظر روی هر سه گوشی به صورت همزمان به مانند مسابقات شنای المپیک شیرجه زده است.

 

هفت خط‌ها

تا حالا ماری دیده‌اید که هفت خط داشته باشد؟ شاید مارش را ندیده باشید اما انسانش فراوان است. خب به هر حال گاهی خطوط مختلف در بیزنس لازم می‌شود. یک خط اعتباری، یک خط اعتباری از آن یکی اپراتور، یکی دیگر از خط دائمی‌‌ همان اپراتور، شد سه تا؟ خب یک خط دیگر از اپراتور چهارم و سه تا دیگر هم با بقیه پول برای وقت‌هایی که سر خط‌ها شلوغ است. خب! قانع شدید که فقط مار‌ها هفت خط نیستند؟

 

پیامک‌ها کجا می‌خوابند؟

سالهاست که در مجامع علمی این بحث چالشی مطرح شده که پشه‌ها روز‌ها کجا می‌خوابند. مردمان بسیاری منتظر پاسخ دانشمندان و مسئولان هستند. البته مباحث علمی دیگر نظیر این نیز مطرح می‌شود. مثلا اینکه پیامک‌های دلیور نشده کجا می‌روند؟ گفته‌های یک منبع آگاه مخابراتی حاکی از این است این پیامک‌ها به حساب مشترکین می‌خوابد و پولش از حساب آن‌ها کسر می‌شود. در پایان با تشکر از اطلاع رسانی این منبع آگاه امیدواریم همواره دانشمندان و مسئولین امر به سئوالات علمی ما پاسخ دهند و ما را از ابهام خارج کنند. البته یک ضرب المثل قدیمی هست که می‌گوید پیامک‌ها جایی نمی‌خوابند که آب زیرشان برود.

نظر شما چیست؟

 1. Warning: mysql_query(): Access denied for user 'root'@'localhost' (using password: NO) in /home3/adderang/public_html/wp-content/plugins/comment-rating/comment-rating.php on line 219

  Warning: mysql_query(): A link to the server could not be established in /home3/adderang/public_html/wp-content/plugins/comment-rating/comment-rating.php on line 219

  Warning: mysql_query(): Access denied for user 'root'@'localhost' (using password: NO) in /home3/adderang/public_html/wp-content/plugins/comment-rating/comment-rating.php on line 226

  Warning: mysql_query(): A link to the server could not be established in /home3/adderang/public_html/wp-content/plugins/comment-rating/comment-rating.php on line 226
  class="comment even thread-even depth-1" id="li-comment-134">
  امیر :

  پایتده و موفق باشید. با مطلب یاد روانشاد عمران صلاحی را زنده کردید. با ارزوی موفقیت های بیشتر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Error. Page cannot be displayed. Please contact your service provider for more details. (6)