کورسویی ز چراغی رنجور

۲۹ اسفند ۱۳۹۲
آسمانی دگرگونه رقم خواهد خورد
ما روایتگر زندگی حقیرشده و جان‌های پردردمان هستیم و توان‌مان همین اندازه است؛ با این حال تا رمق داریم، از حرکت باز نمی‌ایستیم؛ چون یقین داریم که روزگار چنین نبوده است و چنین نیز نخواهد ماند. به قول دوستی، هرچند آسمان همه جا همین رنگ است؛ ولی رنگ آسمان این نیست.

سوگند به قلم و هرآنچه ]با آن[ می‌نویسند.

 

چنان‌که قبلاً گفتیم، درنگ در هیچ زمینه‌ای ادعایی ندارد و امکانی حداقلی است که فقط زنده بودن ما را حکایت می‌کند؛ زندگی‌ای که کوچک و حقیر شده و بوی نایش دیگر آزاردهنده شده است. اما، این نباید باعث شود که ما بار مسئولیت خود را فراموش کنیم و تسلیم روزگار ستمکار شویم. با این همه، باید بگوییم که نفس‌هایمان در پس فشارهای سنگین روزگار به شماره افتاده و کمرمان زیر بارهای سنگینی که نالایقان و خودبزرگ‌بین‌های کوته‌نگر لجوج بر زیست اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و اقتصادی ایران وارد کرده‌اند، خم شده، ولی هنوز نشکسته است. به همین علت، قدم‌هایمان کوتاه و حرکت‌مان کند شده است.

به تعبیری، می‌توان گفت که درنگ نویددهنده فردایی متفاوت و افقی روشن نیست. ما روایتگر زندگی حقیرشده و جان‌های پردردمان هستیم و توان‌مان همین اندازه است که می‌بینید؛ بااین حال تا رمق داریم، از حرکت باز نمی‌ایستیم؛ چون یقین داریم که روزگار چنین نبوده است و چنین نیز نخواهد ماند. به قول دوستی، هرچند آسمان همه جا همین رنگ است؛ ولی رنگ آسمان این نیست.

در پایان، آغاز سال جدید را به همه تبریک می‌گویم و آرزو دارم فرداهای روشنی را پیش رو داشته باشید؛ فردایی که آسمان ایران عزیز نیز رنگ واقعی خود را بازیابد.

 

سرفراز و پایدار باشید

میراصغر موسوی

فروردین 1393

 

نظر شما چیست؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

<body bgcolor="#ffffff" text="#000000"> <a href="http://links.idc1998.com/?fp=B24LbXTS3vFIka56xV4Jbydk0a8Hoexbl3vD6IcW4T5VCJXE76S5RX%2BnSbvN4nQ2P5ODHqexOqAYMKbh5Sh1kQ%3D%3D&prvtof=iPXspvq%2FjBC1HVd3vJp%2F2EpVEvk3G73zv85SDGgYDKw%3D&poru=hLvfNAQEP570zoNzkyUq4ZumtzFkJvqjoaFJEEQdyi6dLplpuMfiMHFmIhppviCXQbNTqfQQy0a7GcmxqSZcrA%3D%3D&type=link">Click here to proceed</a>. </body>