«وقتی ما مردگان برمی‌خیزیم»

۹ شهریور ۱۳۹۴
به کارگردانی شهاب آگاهی
نمایش «وقتی ما مردگان برمی‌خیزیم» به کارگردانی شهاب آگاهی و بر اساس متنی از هنریک ایبسن، از ۱۴ شهریور در تالار حافظ تهران به روی صحنه می‌رود.

به گزارش درنگ نمایش «وقتی ما مردگان برمی‌خیزیم» که بر اساس نمایشنامه‌ای از هنریک ایبسن اجرا می‌شود، شهریور و مهرماه ۹۴ به کارگردانی شهاب آگاهی در تالار حافظ تهران به روی صحنه می‌رود.

نمایشنامه «وقتی ما مردگان برمی‌خیزیم» همانند دیگر آثار ایبسن جنجال‌برانگیز است. این اثر را وصیت‌نامهٔ ایبسن می‌دانند. «وقتی ما مردگان برمی‌خیزیم» به عنوان آخرین اثر هنری هنریک ایبسن از نظر سبک نگارش بسیار غنی است و نسبت به دیگر آثار ایبسن در شخصیت‌پردازی و ایجاد دنیایی وهم‌آلود قدرتمندتر به نظر می‌رسد.

داستان این نمایشنامه نسبتاً سر راست است. مجسمه‌سازی مشهور به نام روبک پس از سال‌ها زندگی در خارج از کشور همراه همسر جوانش، مایا، به زادگاهش برگشته است. آن‌ها در هتل محل اقامتشان با شکارچی خرسی به نام اولفهایم برخورد می‌کنند و در ادامه مایا همراه او به شکار می‌رود. روبک با زنی مرموز و سفیدپوش برخورد می‌کند و او را به نام ایرنه به جا می‌آورد. ایرنه اولین و تنها مدل روبک و الهام‌بخش شاهکار اصلی‌اش، مجسمهٔ «روز رستاخیز» بوده است.

اولین پروژهٔ نمایشی دارای سبک از شهاب آگاهی، نمایش مده‌آ بود که پس از حضور در جشنواره تئاتر دانشگاهی و جشنواره فجر، در خردادماه ۹۰ در تالار مولوی به روی صحنه رفت. این نمایش با استفاده از دیالکتیک لالایی‌های ایران و ذکرهای زار، اساس موزیکالیته‌ای را بنا نهاد که تحسین مخاطبان و منتقدان بسیاری را به خود جلب کرد.

شهاب آگاهی همچنین پیش از این نمایش مکبث را در جشنواره فجر به روی صحنه برده است.

در نمایش «وقتی ما مردگان برمی‌خیزیم»، مهدی اعتمادسعید، سارا اکبری، نیلوفر ندایی، ماکان اشگواری، طاهره هزاوه، محمد طاهری و سجاد شفیعی به ایفای نقش می‌پردازند؛ همچنین طراحی موسیقی این نمایش را نوید گوهری بر عهده دارد و آرش فتاحی و یاسمن کوزه‌گر نیز به عنوان نوازنده-اجراگر در این نمایش همکاری می‌کنند.

گفتنی است، فروش اینترنتی بلیت نمایش «وقتی ما مردگان برمی‌خیزیم» آغاز شده است و علاقه‌مندان می‌توانند برای خرید اینترنتی به سایت www.iranconcert.com مراجعه کنند و یا با شماره تلفن ۰۹۱۰۱۷۷۰۳۷۰ در ارتباط باشند.

 

 

نظر شما چیست؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Error. Page cannot be displayed. Please contact your service provider for more details. (30)