تاج محل سرودی برای صلح

۱۰ مهر ۱۳۹۴
افتتاحیه اکران فیلم تاج‌محل، ساخته دانش اقباشاوی
تاج محل سرودی است برای صلح و آشتی که گرایش ذاتی و درونی انسان را به صلح و آشتی با داستانی در خورتامل و گیرا به نمایش می گذارد. فیلمنامه این فیلم را کریم نیکوظفر و دانش اقباشاوی نوشته‌اند و رضا میرکریمی تهیه کنندگی آن را به عهده دارد. 

taj mahal Behzad Khorshidi درنگ- افتتاحیه فیلم سینمایی «تاج‌محل» ساخته دانش اقباشاوی شنبه یازدهم مهرماه، ساعت ۷:۳۰ عصر در سینما فرهنگ تهران برگزار می‌شود. 

فیلم سینمایی ‌تاج‌محل از ۱۳ مهرماه در سینما فرهنگ تهران به اکران عمومی گذاشته می‌شود. علاوه بر آن، در دور جدید نمایش فیلم‌های سینمای «هنر و تجربه» از ۲۱ شهریور ماه  در سینماهای فرهنگ، خانه هنرمندان، موزه سینما و سینما کوروش در تهران؛ سینما سوره در اصفهان و پردیس سینمایی هویزه در مشهد به نمایش درخواهد آمد. 

تاج محل سرودی است برای صلح و آشتی که گرایش ذاتی و درونی انسان را به صلح و آشتی با داستانی در خورتامل و گیرا به نمایش می گذارد. فیلمنامه این فیلم را کریم نیکوظفرو دانش اقباشاوی نوشته‌اند و رضا میرکریمی تهیه کنندگی آن را به عهده دارد. 

دانش اقباشاوی متولد ۵۸ در آبادان و دیپلمه ادبیات است که با عضویت در انجمن سینمای جوان و ساخت فیلم‌های کوتاه در عرصه سینما فعال است و تاکنون جوایز زیادی را در جشنواره‌های داخلی برای ساخت فیلم‌های کوتاه خود دریافت کرده و در جشنواره‌های خارجی نیز موفقیت‌هایی کسب کرده است. جایزه طلایی بهترین فیلم جهان اسلام (۲۰۱۳ مالزی) و نامزدی دریافت جایزه زنیت طلایی بهترین کارگردانی فیلم اول از سی‌وهفتمین جشنواره فیلم مونترال (۲۰۱۳) از این جمله است. وی همچنین دستیار اول کارگردان در فیلم‌های به‌ رنگ ارغوان (حاتمی‌کیا ۸۲)، هیچ (کاهانی۸۸)، روز رستاخیز (درویش ۸۷-۹۰) و چند فیلم دیگر بوده‌ است. 

درنگ تماشای این فیلم را به‌ دوستداران سینما و فرهنگ توصیه می‌کند. 

 

نظر شما چیست؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Error. Page cannot be displayed. Please contact your service provider for more details. (25)