عمران، کودک پنج ساله‌ سوری

۳۰ مرداد ۱۳۹۵

میراصغر موسوی:  بنای ما بر این بوده، که مطلب منتشر شده ای را بازنشر نکنیم. اگر مطلبی هم بوده که درنگ آنرا بازنشر کرده، شامل مطالبی است که نشر آن ضرورت داشته و امکان انتشارش در جاهای دیگر ممکن نبوده است؛ همچنین مطلبی که در سال های دور منتشر شده و باز نشر آن به واقع به مثابه اثر تازه محسوب می شود. بازنشر آثار میرحسین موسوی و زهرا رهنورد در درنگ شامل هر دو این قاعده می شود، به همین دلیل نیز درنگ به هر مطلبی از این دو عزیز دسترسی پیدا کند، آنرا منتشر خواهد کرد.
باز نشر این تصویر، اما خارج از قاعده بیان شده است، و دلیل این نیز عریانتر کردن چهره کریه جنگی است که در جریان است ولی کهنه و قدیمی به نظر می رسد. چنین به نظر می آید، که در سال های دور خاورمیانه در آتش سوخته و در دریای خون غرق شده است، و اکنون هر از چند گاهی تصویری از آن جنایت بزرگ از آرشیو تاریخ خارج و در مطبوعات منتشر می شود.

۲۳۷۶۴_L16x9
 ولی خاورمیانه هم اکنون شعله ور است، و به لطف حکومت های مرتجع، وابسته و خوش خیال منطقه، روز به روز دامنه آن گسترده تر می شود. این جنگ چندین سال است که شروع شده و اکنون می توان ادعا کرد، عمرش بیشتر از عمر جنگ ویتنام است.

سال هاست که کانون بحران و جنگ از جنوب – شرق (جنوب شرقی) آسیا به خاورمیانه و جغرافیای جهان اسلام کشیده است. جنگی که در آن خون مردمان خاورمیانه ریخته می شود، و هستی و دار و ندارشان ویران می شود و برباد می رود، نتیجه اش ولی برای تنظیم موازنه قوا در آمریکاست. چنانکه در سال های دور،  نیکسون جمهوریخواهِ جنگ طلب با کارت جنگ ویتنام دمکرا تها را مات کرد و ریاست جمهوری آمریکا را به دست آورد، الان نیز این دو حزب دارند با کارت جنگ خاورمیانه با هم بازی می کنند. ترامپ و کلینتون هر دو برای ما دلسوزی کرده و یقه می درانند، ترامپ می خواهد با یک جنگ تمام عیار منطقه را پاکسازی کند. کلینتون نیز طرح صلح همه گیر و همه جانبه را در جیب دارد. واقعیت اما این است، که خواهران و برادران ما در تسویه حساب بین جمهوریخواهان و دمکراتها ، و دیگر مراکز سرمایه و قدرت در غرب قتل عام می شوند. جان و مال و خاک ملت های خاورمیانه در جنگ نیابتی نابود می شود؛ و رهبران مزدور، ابله ، هوس باز و مرتجع منطقه وضعیتی را ایجاد کرده اند، که دیگر آمریکا و انگلیس و فرانسه مجبور نباشند، نیرو به منطقه گسیل کنند. تا این ملت خود خودش را نابود و منهدم کند. از غنایم این جنگ، البته تکه استخوانی هم نصیب رهبران ابله و خود بزرگ بین منطقه، همین کسانی که توان وشایستگی و لیاقت اداره یک کشور کوچک را ندارند، و در رویای تشکیل امپراتوری های اسلامی، شرقی و رهبری جهان اسلام وعرب هستند، خواهد شد.
سخن آخر اینکه، خاورمیانه و آسیا و جهان اسلام تا زمانی که گرفتار حکومت های نالایق، وابسته، مرتجع و هوس باز و رهبران ابله و خیال پرداز و زیاده خواه است، از این وضعیت خارج نخواهد شد.

نقش رهبران و حکومت ها در خاورمیانه تمام شده و باید، مردمان این منطقه اوضاع را به سود خود رقم زنند.

نظر شما چیست؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Error. Page cannot be displayed. Please contact your service provider for more details. (13)