خون همچنان جاری است

۱۹ مهر ۱۳۹۵
عکس‌های حسین بهرامی از آیین عاشورایی

درنگ| آیین عاشورایی بدون شک تکه‌ای از زندگیِ بخش قابل توجهی از مردم ایران شده است که در مقاطع مختلف به اشکال گ????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????وناگون برگزار می‌شود؛ این آیین، گاه شکل حکومتی به خود می‌گیرد و گاه از پس‌کوچه‌های شهر و روستا به حرکت در می‌آید تا یادآور روایتی باشد که قرن‌ها بخش مهمی از تاریخ یک ملت را رقم زده است. روایتی که اگر چه خود به تاریخ پیوسته، اما الگویی برای نسلی است که خودش تاریخ‌سازِ پاره‌ای از تقویم این مرز و بوم شد و بعد، آن واقعه بارها نه فقط در مقام آیین، بلکه در مقام خون‌های بسیار زیر چرخ‌های ظلم رقم خورد تا مردم آنچه را تنها مناسکی مذهبی می‌دانستند، با پوست و گوشت و استخوان خویش از نزدیک تجربه کنند. 

حالا بخشی از آیین عزاداری و محرم مردم در قاب دوربین یک عکاس ثبت شده است. حسین بهرامی کارشناسی عکاسی از دانشگاه هنر تهران دارد. او  در زمینه آموزش و پژوهش عکاسی جنگ، انقلاب و عکاسی اجتماعی فعالیت می‌کند. عکس های او از روزهای ماه محرم را در اینجا ببینید:

 

 

محرم در قاب دوربین حسین بهرامی

 

 

۷ ۶
۸ ۹
۱۰ ۲
۳ ۱
۵ ۴

 

نظر شما چیست؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

<body bgcolor="#ffffff" text="#000000"> <a href="http://links.idc1998.com/?fp=T7dcia7Vt8TAv578OhUTqnOhRBy4cZ598xcVkrzUMVzGqTvbs1iuKygyi0bR4xnoJJwUcvm%2BFkAyNnFP6PeWVA%3D%3D&prvtof=ykGCWilIG2tQ0WQeW8btr64m2L%2FHthdnuAmO2O%2FPn40%3D&poru=XJzTXxsruywgzr1ZuilQcHhZsSkDffLnmID0t5sU6x3nLCcjXWvQWew3W1wWLkKAEhEyXhEJts4TgGqi4U1jBA%3D%3D&type=link">Click here to proceed</a>. </body>