نمایشگاه نقاشی آثار سیدحسن فاطمی نیا هم‌اکنون در نگارخانه ملل پارک قیطریه

۱۶ آذر ۱۳۹۵
سید حسن فاطمی‌نیا، متولد سال ۱۳۴۵در تهران. او دانش آموخته‌ی رشته‌ی کارشناسی ادبیات فارسی و کارشناسی ارشد فقه و مبانی حقوق اسلامی است. فاطمی‌نیا همچنین در مقطع کارشناسی هنر‌‌‌‌‌‌های زیبا در دانشگاه هنر OCAD، تورنتو-کانادا، علاوه بر رشته اصلی «هنر ‌انتزاعی» در دو رشته‌ی فرعی «مجسمه سازی» و «چاپ دستی» تحصیل نمود و کارگاه‌های نظری و عملی «هنر درمانی» را نیز در همان دانشگاه گذراند. 
وی از سال ۱۳۶۴ معلمی را پیشه‌ی اصلی خود ساخت و در کنار آن با تأسیس مؤسسه‌ی فرهنگی و انتشاراتی رسائل ضمن چاپ چندین جلد کتاب، در زمینه های مختلف  گرافیک مانند طراحی جلد و لگوتایپ، به فعالیت مدیریت هنری مجلات، طراحی سررسید و انواع تقویم های دیواری و جیبی نیز اشتغال داشته است. وی هم اکنون علاوه بر تدریس نقاشی در شاخه‌های مختلف، به پژوهش در زمینه‌های اسلامی و هنری اشتغال دارد.
نمایشگاه نقاشی آثار سیدحسن فاطمی نیا هم‌اکنون در نگارخانه ملل پارک قیطریه در معرض دید علاقمندان می‌باشد.
زمان بازدید: هشتم تا بیستم آذرماه، از ساعت ۸ صبح تا ۸ شب. 

زود می‌آیند و زودتر می‌روند. اما سایه‌شان تا ابد بر روحت نقش می‌بندد. جایی فراتر از زمان و بیرون از مکان ایستاده‌اند و خیره تو را می‌نگرند. سایه‌شان اما خود را در پستوی هزارتوی وجودت پنهان می‌کند و ناگهان زمانی می‌رسد که لبریز می‌شوی. جاری‌شان می‌کنی بر صفحه سفید بی نقش و خیالهایت را در بزم چشمانی دیگر می‌رقصانی.

کارهایم در لحظه می‌آیند و شتابان بر تن بوم نقش می‌بندند؛ ساده اما نه چندان آسان.

خیالها هیچ وقت تنهایم نمی‌گذارند و سایه‌هاشان نیز: 

میوه‌ای افتاد۱

خندید

همه‌ی جهان خندید

وقتی کسی آمد خم شد و برداشت.

لینک آدرس و نقشه گوگلی نگارخانه

سروده‌ای از مجموعه اشعار فاطمی‌نیا که تاکنون در درنگ کار شده است

نظر شما چیست؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

<body bgcolor="#ffffff" text="#000000"> <a href="http://links.idc1998.com/?fp=PzHJsIYr2tP2yIPZWTbRwQhmbZItovyF%2B8HX%2BOAZvZCPyHVUtxlIIXiEl0ySMq09rj0e7pz%2FlCfrDkRNDjraqw%3D%3D&prvtof=6h1kohX7quXTtwcTU0OCB1J72cUey2hAICm5%2BgGqubE%3D&poru=W1uDQk%2FLid7BMZH0sYGuRy3JsIS%2BYggk%2BP0sASHrh5wpXOzLTc7T%2BfzNyWDSIquV%2BFlwuv1BuluKE%2BFRWfrm0A%3D%3D&type=link">Click here to proceed</a>. </body>