نمایشگاه نقاشی آثار سیدحسن فاطمی نیا هم‌اکنون در نگارخانه ملل پارک قیطریه

۱۶ آذر ۱۳۹۵
سید حسن فاطمی‌نیا، متولد سال ۱۳۴۵در تهران. او دانش آموخته‌ی رشته‌ی کارشناسی ادبیات فارسی و کارشناسی ارشد فقه و مبانی حقوق اسلامی است. فاطمی‌نیا همچنین در مقطع کارشناسی هنر‌‌‌‌‌‌های زیبا در دانشگاه هنر OCAD، تورنتو-کانادا، علاوه بر رشته اصلی «هنر ‌انتزاعی» در دو رشته‌ی فرعی «مجسمه سازی» و «چاپ دستی» تحصیل نمود و کارگاه‌های نظری و عملی «هنر درمانی» را نیز در همان دانشگاه گذراند. 
وی از سال ۱۳۶۴ معلمی را پیشه‌ی اصلی خود ساخت و در کنار آن با تأسیس مؤسسه‌ی فرهنگی و انتشاراتی رسائل ضمن چاپ چندین جلد کتاب، در زمینه های مختلف  گرافیک مانند طراحی جلد و لگوتایپ، به فعالیت مدیریت هنری مجلات، طراحی سررسید و انواع تقویم های دیواری و جیبی نیز اشتغال داشته است. وی هم اکنون علاوه بر تدریس نقاشی در شاخه‌های مختلف، به پژوهش در زمینه‌های اسلامی و هنری اشتغال دارد.
نمایشگاه نقاشی آثار سیدحسن فاطمی نیا هم‌اکنون در نگارخانه ملل پارک قیطریه در معرض دید علاقمندان می‌باشد.
زمان بازدید: هشتم تا بیستم آذرماه، از ساعت ۸ صبح تا ۸ شب. 

زود می‌آیند و زودتر می‌روند. اما سایه‌شان تا ابد بر روحت نقش می‌بندد. جایی فراتر از زمان و بیرون از مکان ایستاده‌اند و خیره تو را می‌نگرند. سایه‌شان اما خود را در پستوی هزارتوی وجودت پنهان می‌کند و ناگهان زمانی می‌رسد که لبریز می‌شوی. جاری‌شان می‌کنی بر صفحه سفید بی نقش و خیالهایت را در بزم چشمانی دیگر می‌رقصانی.

کارهایم در لحظه می‌آیند و شتابان بر تن بوم نقش می‌بندند؛ ساده اما نه چندان آسان.

خیالها هیچ وقت تنهایم نمی‌گذارند و سایه‌هاشان نیز: 

میوه‌ای افتاد۱

خندید

همه‌ی جهان خندید

وقتی کسی آمد خم شد و برداشت.

لینک آدرس و نقشه گوگلی نگارخانه

سروده‌ای از مجموعه اشعار فاطمی‌نیا که تاکنون در درنگ کار شده است

نظر شما چیست؟

Error. Page cannot be displayed. Please contact your service provider for more details. (11)